Model NO.: SKA1500T
BatteryCapacity:LiFePO4battery28.8V48Ah,1380Wh
Outputpower:1500W,Peak3000W
DCInputvoltage:36V6A
ACoutput:2*AC110V-220V50Hz/60Hz(puresinewave)
DCoutput:5521×2Ports12V120W / CigarPorts×112V120W
USBoutput:2*USB-A:18W / 2*USB-C:60W
SolarMPPTFunction
OLEDDisplayScreen
Canchargeanddischargeinthesametime.
Protectfunction:Over-temperatureprotection/Overdischarge
protection/Overcurrentprotection/Short-circuitprotection
CompatiblewithLaptop/Phones/TabletPC/PortablePrinter…
FullChargingTime:8-10hours
WorkingTemperature:-10℃–60℃
Batterycycletimes2000times(capacity≥80%)
Size:430*164*273*mm
Weight:15kg
Color:Black
- Versatile Power Source: The 1500W USB-C 60W, cigarette lighter, and 18W USB-A output ports are to charge your on-road essentials like smartphones, laptops, cameras, fans, lights, and so on
- With the PowerStation 1500W, you have access to a robust and dependable power source. Its 1500-watt capacity guarantees ample power to charge multiple devices simultaneously, from smartphones to laptops and even small appliances. Enjoy the convenience of a reliable power supply, both indoors and outdoors.
Welcome to Ecsson Technology’s OEM/ODM Service for Portable Power Station!
What sets Ecsson Technology’s OEM/ODM Service apart?
Discover the possibilities with Ecsson Technology’s OEM/ODM Service:
Portable Charging Station For Camping 1500W SKA1500T